Володимир Лановий: Падіння курсу гривні не містить економічного підґрунтя

Падіння курсу гривні не містить економічного підґрунтя, а боротися з надмірними коливаннями буде важко доти, доки не закінчаться бойові дії. Таку думку у коментарі журналістам висловив економіст Володимир Лановий.

«Тут немає об’єктивних тенденцій суто економічного змісту, якби це були тенденції економіки, ринку, експорту, інвестицій і т.д., можна було б говорити про якусь закономірність, динаміку, тренд та очікування. Наразі у нас діють обставини не економічного характеру. Виходячи зі слів керівника НБУ, поки йде війна, то курс не зупиниться», – вважає Лановий.

«Курс і так був провалений глибше за об’єктивні тенденції попиту-пропозиції на ринку і чотири місяці люди не купували долари, адже курс вийшов за межі зрозумілих для них величин. Він був уже занижений. Інші чинники – це дії НБУ», – додав економіст.

Також Лановий пропонує не забувати про дефіцит коштів для державного бюджету.

«Зовнішні та неприродні для економіки обставини – це бойові дії та стан бюджету. Оскільки бюджет за півроку – невиконаний, зріс дефіцит, потрібні гроші для соцпотреб та армії, яких не вистачає, то очевидно тут працюють такого типу механізми, які допомагають фінансувати бюджет», – наголосив він.

«Вочевидь, треба розслідувати і питання цілеспрямованого впливу на формування курсу. Звісно, доповідь голови Нацбанку в цьому аспекті – незадовільна. Є різні банки та різні гравці на валютному ринку. Можливо російські банки, виходячи з санкцій та можливих втрат активів, вони зараз виводять свої кошти, а виводити їм треба в рублях, доларах або євро, а не гривнях, тому можливо вони «скидають» гривню та закуповують долари, а це штучно підвищує тимчасовий попит на долар. Є інший можливий тимчасовий фактор – люди збираються у відпустки та скуповують долар. Можливо є й інші такі точкові фактори», – зазначив експерт.

Водночас, економіст Олександр Жолудь вважає, що зацікавлені сторони наразі не мають значного впливу на формування курсу нацвалюти.

«Можуть бути зацікавлені сторони. Якщо у когось є депозит у іноземній валюті, то це зацікавлена сторона в тому, щоб долар зростав у ціні. Будь-яка сторона, яка має доходи в іноземній валюті, а видатки у гривні. Чи впливають ці сторони на формування курсу? Я не думаю, що вони мають значний уплив», – зазначив він.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[email protected]